jak dbać o florę jelitową?

Zbiór rozmaitości. Nie wiesz, gdzie dodać swój post? Zajrzyj tutaj.
struś

jak dbać o florę jelitową?

Post autor: struś »

Poradzicie co konkretnie robić bo mam problemy jelitowe i nie wiem co mam robić :(

dursban 480 ec na trawnik
luśka

Re: jak dbać o florę jelitową?

Post autor: luśka »

Może zapytaj o to lekarza albo spróbuj stosować probiotyk dla dorosłych , to powinno wesprzeć twoją florę jelitową po biegunce
ulaś

Re: jak dbać o florę jelitową?

Post autor: ulaś »

luśka pisze: ↑17 paź 2020, 17:50 Może zapytaj o to lekarza albo spróbuj stosować probiotyk dla dorosłych , to powinno wesprzeć twoją florę jelitową po biegunce
Najlepiej poradzić się lekarza, wtedy doradzi i zaleci w zależności od objawów co zrobić co kupić. Przy antybiotyku szczególnie trzeba zadbać o florę jelitową.
Awatar użytkownika
kaśka
Posty: 28
Rejestracja: 01 lip 2019, 14:47

Re: jak dbać o florę jelitową?

Post autor: kaśka »

Trzeba dbać jak najbardziej i też lepiej poradzić się lekarza co na florę jelitową stosować i jak długo. Nie decydować się na pierwszy lepszy probiotyk. Po antybiotykoterapii zwłaszcza osoby starsze, ale nie tylko są narażone na zakażenie bakterią Clostridium Difficile. Często w szpitalach dochodzi do takich zakażeń. Co do skutecznego leczenia to coraz częściej wykonuje się transplantację mikrobioty kałowej. Na https://human-biome.com/ można zasięgnąć informacji. Można też pomóc, zostać dawcą takiego materiału. Nie jest to nic skomplikowanego, wszystko na stronie jest opisane. W ten sposób można komuś bardzo pomóc.
słodka

Re: jak dbać o florę jelitową?

Post autor: słodka »

Oczywiście, że warto stosować probiotyk, zwłaszcza wtedy, kiedy lekarz to zleci. Ja probiotyk proctolact najczęściej stosuję wtedy, kiedy jestem w okresie osłabionej odporności, po terapii antybiotykami, a także w przebiegach infekcji układu pokarmowego. Można też stosować je profilaktycznie
Awatar użytkownika
melpomena
Posty: 18
Rejestracja: 19 gru 2019, 15:31

Re: jak dbać o florę jelitową?

Post autor: melpomena »

kaśka pisze: ↑16 kwie 2021, 0:07 Trzeba dbać jak najbardziej i też lepiej poradzić się lekarza co na florę jelitową stosować i jak długo.
Zawsze największy problem z tym bywa u dzieci więc w razie potrzeby stosujemy multilac baby a jak ja potrzebuję jakiś probiotyk to też multilac kupuję ale taki w kapsułkach :)
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 245
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:05

Re: jak dbać o florę jelitową?

Post autor: mczay »

Ja to miałem problemy z jelitami o zaczęło się od problemów neurologicznych. Jak poszedłem tutaj https://cmp.med.pl/cmp-marianska/neurolog/ do tego specjalisty to on wykrył co jest nie tak, wyszło wtedy właśnie że jelita też są zaatakowane i zaczęliśmy szybko leczenie.
ODPOWIEDZ