fotowoltaika w gospodarstwach domowych

Zbiór rozmaitości. Nie wiesz, gdzie dodać swój post? Zajrzyj tutaj.
Radosław Błaszczyk

fotowoltaika w gospodarstwach domowych

Post autor: Radosław Błaszczyk »

Cześć wszystkim,

Natknąłem się na ciekawy artykuł na temat roli fotowoltaiki w nowoczesnych gospodarstwach domowych: Rola fotowoltaiki w nowoczesnym gospodarstwie domowym.

Zastanawiam się, jakie są wasze doświadczenia z fotowoltaiką? Czy ktoś z was korzysta z takich rozwiązań i jak to się sprawdza w praktyce? Czy rzeczywiście są zauważalne oszczędności i jak wygląda proces instalacji?

Będę wdzięczny za wszelkie opinie i porady!

Pozdrawiam
sierkieraaa

Re: fotowoltaika w gospodarstwach domowych

Post autor: sierkieraaa »

Dobra, więc tak - kiedyś sprawa była prosta, były tylko pompy ciepła i one ogrzewały nam na przykład dom, wodę i to tyle. Dziś stosuje się różne systemy i ja zastanawiam się, czy pompa ciepła na powietrze wentylacyjne to to samo, co standardowa pompa ciepła. Możecie mi wyjaśnić ewentualną różnicę i co jak powinnam wiedzieć, widzieć?
małananiaa

Re: fotowoltaika w gospodarstwach domowych

Post autor: małananiaa »

W kwestii fotowoltaiki powiedziano mi, że powinnam zainstalować skrzynki gazowe , co to w ogóle jest i co ma gaz do prądu? Kompletnie się na to nie przygotowałam, nie wiem nic, dlatego jestem przekonana, że warto będzie to omówić. Dajcie mi znać, jakie macie pomysły i rozwiązania, co jeszcze Wam było konieczne. Mam nadzieję, że coś od siebie dodacie.
czumi

Re: fotowoltaika w gospodarstwach domowych

Post autor: czumi »

Jeśli zastanawiacie się nad fotowoltaiką dla domów, oferta tej firmy https://flexipowergroup.pl/fotowoltaika/ zapewnia nowoczesne rozwiązania dostosowane do różnorodnych potrzeb użytkowników. Systemy te charakteryzują się wysoką efektywnością i są zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalizować oszczędności. Pełne wsparcie obejmuje doradztwo, projektowanie oraz montaż, co ułatwia wdrożenie.
ODPOWIEDZ