Folia do przyciemniania szyb samochodowych

Zbiór rozmaitości. Nie wiesz, gdzie dodać swój post? Zajrzyj tutaj.
tafka

Folia do przyciemniania szyb samochodowych

Post autor: tafka »

Folia do przyciemniania szyb samochodowych
Czym różnią się drogie folie barwiące od tanich?
Drogie folie barwiące dzięki specjalnej powłoce i zastosowaniu trwałych barwników są bardziej odporne na wpływy mechaniczne i promieniowanie UV, dzięki czemu praktycznie nie zarysowują się i nie blakną na słońcu. Ponadto droga i wysokiej jakości folia barwiąca nie zniekształca widoczności. Z kolei tanie folie barwiące są pozbawione tych zalet, a folie sprzedawane w zwykłych sklepach samochodowych, pakowane w tuby o wysokości 0,5 lub 0,75 metra, są zwykle zwykłym celofanem z czarnym klejem nałożonym na jedną stronę. Profesjonalna folia barwiąca jest sprzedawana w dużych kartonach, a jej rozmiar rolki wynosi 1, 5x30 metrów.
Folia do przyciemniania szyb samochodowych https://windowfilms.pl/catalog/folia_do ... b13/apply/
Jakie są folie barwiące dla przepuszczalności światła?
Folie barwiące mają 5, 10, 15, 20, 35 i 50% przepuszczalności światła, ale niektórzy producenci mogą znaleźć folie o niestandardowych wartościach przepuszczalności światła. Dalej są folie atermalne o przepuszczalności światła 75, 80 i 85%. Im mniejsza liczba, tym ciemniejszy jest film barwiący i odwrotnie.
Co to jest film atermalny i dlaczego jest potrzebny?
Folia atermalna praktycznie nie przyciemnia szkła. To tylko chroni wnętrze samochodu przed działaniem promieni UV, co powoduje, że mniej się nagrzewa podczas słonecznej pogody.
Co to jest tonowanie fabryczne?
W fabryce producenta samochodów w procesie montażu samochodów niektóre z nich są już przyciemniane szyby. W takim przypadku nie stosuje się folii barwiących ani specjalnego sprayu barwiącego. Ciemny lub barwiący barwnik jest dodawany bezpośrednio do samego szkła w procesie jego produkcji, z którego nabiera charakterystycznego ciemnego odcienia.
Obrazek