Uprawa zbóż w Polsce

Gdzie najlepiej wypoczywać w naszym kraju? Dokąd jechać na wczasy? Gdzie spędzić ferie lub urlop?
pola35

Uprawa zbóż w Polsce

Post autor: pola35 »

Są tu jacyś rolnicy? Czy waszym zdaniem opłaca się uprawiać zboża w Polsce?

szafa hopen
Awatar użytkownika
passa
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2019, 13:59

Re: Uprawa zbóż w Polsce

Post autor: passa »

Oczywiście że się uprawia ale trzeba im pomóc aby zdrowo wyrosły i można było osiągnąć wysokie plony. Ze zbóż najczęściej uprawia się pszenicę obecnie. Dotykają ją jednak często choroby jak mączniak prawdziwy, rdza pszeniczna. Trzeba wiedzieć jak im przeciwdziałać i jak z nimi walczyć https://www.gazeta-mosina.pl/2019/jak-w ... cy-ozimej/ . Trzeba zaopatrzyć się w środki ochrony zwane fungicydami.
karguś

Re: Uprawa zbóż w Polsce

Post autor: karguś »

Wcale nie jest łatwo zajmować się czymś takim. Wiem, co mówię, bo sama mam niestety, ale takie obowiązki. I prawda jest taka, że teraz to nawet zostałam sama z różnego rodzaju zadaniami, jak na przykład wybór części do case zamiennych. Nie wiem, jak to robić, dlatego liczę na waszą pomoc i sąsiadów.
Gałgan

Re: Uprawa zbóż w Polsce

Post autor: Gałgan »

Ogólnie w naszym kraju uprawia się wiele różnego rodzaju zbóż i myślę, że najbardziej popularnym i chętnie wybieranym jest pszenica. Właśnie dlatego ja także chciałbym każdego zachęcić do przeczytania http://www.nadwisla.pl/najczesciej-wyst ... -pszenicy/ aby dowiedzieć się jakie najczęściej choroby pszenicy występują w naszym kraju.

UWAGA!! nie płaci za usługi SEO - sprawdź w BIG
ODPOWIEDZ