Rozbicie międzynarodowych sieci przestępczości komputerowej może nie być tak łatwe, jak myślisz.

Gdzie najlepiej wypoczywać w naszym kraju? Dokąd jechać na wczasy? Gdzie spędzić ferie lub urlop?
imię

Rozbicie międzynarodowych sieci przestępczości komputerowej może nie być tak łatwe, jak myślisz.

Post autor: imię »

w ciągu ostatnich kilku tygodni Wielonarodowe grupy บาคาร่า ambbet przestępcze wykorzystujące komputery jako narzędzia zaatakowały sieci komputerowe organizacji i organizacji. wiele miejsc w USA Od szkół, szpitali, zakładów użyteczności publicznej, prywatnych firm po agencje rządowe.
a nawet wysokich rangą urzędników bezpieczeństwa USA powiedzieć, że Stany Zjednoczone Jest gotowy do użycia wszystkich swoich uprawnień i narzędzi do niszczenia sieci cyberprzestępczych działających poza USA, ale w rzeczywistości może to być większym wyzwaniem niż oczekiwano.
Obrazek
Głównym celem tej międzynarodowej grupy zajmującej się cyberprzestępczością jest wydanie oprogramowania znanego jako oprogramowanie ransomware, które przetrzymuje system komputerowy jako zakładnika, aby zmusić ofiarę lub cel do zapłacenia okupu lub odszkodowania w zamian za możliwość powrotu. przed
I mimo postępów w przypadkach użycia oprogramowania ransomware, grupa hakerów zaatakowała komputery w Colonial Pipeline, głównym operatorze rurociągów naftowych we wschodnich Stanach Zjednoczonych. przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych Powiedział w poniedziałek, że był w stanie prześledzić część okupu w wysokości 4 400 000 $. Jednak w rzeczywistości przechwytywanie i niszczenie tej międzynarodowej sieci cyberprzestępców może być bardziej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać.
Niedawno generał Paul Nagazone, dyrektor Narodowej Agencji Bezpieczeństwa i dowódca amerykańskiego dowództwa cybernetycznego, powiedział, że USA Wykorzystuje wszystkie dostępne uprawnienia i narzędzia, w tym zasoby. Departamentu Obrony w celu zniszczenia struktury międzynarodowych grup przestępczości komputerowej działających poza Stanami Zjednoczonymi” Ponadto Biden, który ma spotkać się z rosyjskim prezydentem Putinem w połowie czerwca, planuje omówić sprawy, w których Rosja prawdopodobnie wspiera cyberprzestępców.