Nadmorski wypoczynek

Gdzie najlepiej wypoczywać w naszym kraju? Dokąd jechać na wczasy? Gdzie spędzić ferie lub urlop?
Awatar użytkownika
Selma1964
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2021, 20:25

Nadmorski wypoczynek

Post autor: Selma1964 »

Czy wam również tak jak mi najlepiej wypoczywa się nad morzem? W tym roku także zdecydowałam się odwiedzić Bałtyk, ale nie wybrałam jeszcze obiektu noclegowego. Chciałabym mimo wszystko, żeby był to hotel przy plaży Krynica Morska. Co myślicie o takim miejscu? Brzmi bajecznie, prawda?
miśek

Re: Nadmorski wypoczynek

Post autor: miśek »

Zaliczam się do osób, które nie wyobrażają sobie wakacji bez wypoczynku nad morze. Uważam, że naprawdę warto raz do roku wyjechać nad morze i najzwyczajniej odpocząć. Naprawdę warto odetchnąć, wyłączyć telefon i leżeć na plaży opalając się. Takie jest przynajmniej moje zdanie.
___
Wirtualne biuro Warszawa
Anastazy

Re: Nadmorski wypoczynek

Post autor: Anastazy »

Rozciąga się na dystansie ok. 150–160 km od wyspy Uznam na zachodzie po Koszalin na wschodzie. Jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości jest Świnoujście. Położona nad cieśniną Świna, oddzielającą wyspy Uznam i Wolin, miejscowość jest najdalej wysuniętym miastem na północny-zachód w Polsce. Sprawdź jakie atrakcje turystyczne i zabytki Świnoujścia oraz okolic są szczególnie warte obejrzenia. Dużym zainteresowaniem wśród turystów wybierających urlop w naszym kraju cieszą się też, położone na wyspie Wolin, Międzyzdroje.Obydwie miejscowości należą do grona najpopularniejszych kurortów na całym wybrzeżu i oferują wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Są też świetną bazą wypadową do zwiedzania Wolińskiego Parku Narodowego, a nawet nieco dalszych wycieczek – nad Zalew Szczeciński, czy do samego Szczecina.

W tej części wybrzeża znajduje się też wiele innych słynnych miejscowości wypoczynkowych jak np. Dziwnów, Dziwnówek, Pobierowo, Rewal, czy Mrzeżyno i Dźwirzyno. Goszcząc tu, na pewno warto zwiedzić Kołobrzeg i Koszalin.Wczasy na Pomorzu Środkowym
Środkowa część polskiego wybrzeża ciągnie się przez około 200 km między Łebą na wschodzie a Mielnem na zachodzie. Sporo tu ciekawych miejscowości, szerokich plaż, wysokich wydm i przybrzeżnych jezior, z których wiele to rezerwaty przyrody.

Mniej więcej pośrodku znajduje się Ustka, miejscowość leżąca u ujścia rzeki Słupi do morza, słynąca z charakterystycznej latarni morskiej i fantastycznych plaż.

W najbliższej okolicy znajduje się też jeden z chętniej odwiedzanych kurortów nadmorskich – Rowy. Koniecznie trzeba zobaczyć zamek książąt pomorskich w Darłowie. Warto także zwiedzić Mielno i wykąpać się na plaży w sąsiednim Sarbinowie. Z kolei goszcząc w okolicy Łeby, nie można ominąć jednej z największych atrakcji całego polskiego wybrzeża – ruchomych wydm w Słowińskim Parku Narodowym. W okolicy warto zobaczyć też skansen w Klukach nad Jeziorem Łebsko, zamek w Nowęcinie nad jeziorem Sarbsko oraz latarnię morską Stilo.

Wypoczynek nad polskim morzem na Pomorzu Wschodnim
Pomorze Wschodnie ciągnie się mniej więcej na wschód od Łeby, docierając aż po kraniec Półwyspu Helskiego. Znajduje się tu wiele ciekawych miejscowości turystycznych. Do najpopularniejszych kurortów należą znana z piaszczystej plaży Karwia oraz Jastrzębia Góra, słynna z kolei przede wszystkim z wysokiego, klifowego wybrzeża (ten typ wybrzeża występuje w Polsce dość sporadycznie).Bardzo chętnie odwiedzane jest też Władysławowo, słynne ze swoich plaż, przede wszystkim w dzielnicy Cetniewo, oraz alei Gwiazd Sportu – deptaku, na którym znajdują się wmurowane gwiazdy, upamiętniające legendy sportu.

Inną ciekawą miejscowością są Chałupy, dawna rybacka osada znajdująca się już na półwyspie Helskim, która obecnie jest tętniącym życiem kurortem. Dalej za nią położone są Jastarnia, Jurata i leżący na samym końcu półwyspu Hel. Z nadmorskich miejscowości w tej części wybrzeża koniecznie trzeba wybrać się do Trójmiasta, są też świetną bazą do zwiedzania Kaszub.Wakacje nad morzem na Mierzei Wiślanej
Najpopularniejsza miejscowość na mierzei to Krynica Morska. To właśnie tu znajduje się najwięcej ośrodków wypoczynkowych, a także różnych atrakcji dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Przy wjeździe na mierzeję mieszczą się też Kąty Rybackie, nieco mniejszy, ale też urokliwy kurort w tej części wybrzeża. Po sąsiedzku znajdują się też inne ciekawe miejscowości jak Sztutowo czy Stegna.

Goszcząc w tych terenach, warto się wybrać na zwiedzanie drugiej strony Zalewy Wiślanego, gdzie znajdują się m.in. takie miejscowości jak Tolkmicko czy Frombork. Można też pomyśleć o nieco dłuższej wycieczce i wybrać się do Elbląga oraz na rejs po Kanale Elbląsko Ostródzkim.

Wakacje na Mazurach i uroki krainy polskich jezior
Kraina Wielkich Jezior Mazurskich od lat cieszy się niezmienną popularnością wśród turystów decydujących się na wypoczynek w Polsce. Jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości są Mikołajki. Miasto, położone pomiędzy jeziorami Tałty i Mikołajskim, przyciąga turystów przede wszystkim walorami przyrodniczymi – w okolicy jest bardzo wiele szlaków pieszych, rowerowych i oczywiście wodnych, umożliwiających zapoznanie się z naturą tej części Polski. Dużą popularnością cieszy się też położone nad jeziorem Czos i słynące z dorocznego Pikniku Country Mrągowo. Obydwie miejscowości są świetną bazą wypadową do zwiedzania okolicznych atrakcji. Wymienić należy tu choćby Giżycko, pięknie położoną miejscowość pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin, słynącą z żeglarstwa oraz Twierdzy Boyen, starej pruskiej warowni, strzegącej niegdyś strategicznej drogi między obydwoma jeziorami. W okolicy warto też odwiedzić dwie miejscowości słynące z krzyżackich zamków – Ryn oraz Kętrzyn. Z kolei w okolicy Gierłoży, w trakcie II WŚ znajdował się słynny Wilczy Szaniec, kwatera główna Adolfa Hitlera, której pozostałości można dziś zwiedzać.

Urlop na Pojezierzu Augustowskim. Poznaj uroki Augustowa i okolic
Poza Mazurami, to drugie najchętniej odwiedzane pojezierze w Polsce. Nic dziwnego, w okolicach Augustowa znajduje się wiele ciekawych jezior połączonych kanałem Augustowskim. Dużą atrakcją jest choćby rejs po jeziorze Necko w samym Augustowie. Po sąsiedzku jest też mniejsza, bardzo spokojna miejscowość Studzieniczna, położona nad jeziorem o takiej samej nazwie.

Inne ciekawe miejscowości w okolicy to Giby, położone nad jeziorem Gieret oraz wypoczynkowa miejscowość Kukle, która z kolei znajduje się na północnym wybrzeżu jeziora Pomorze. Dużą atrakcją okolicy jest też Wigierski Park Narodowy, położony na południowy wschód od Suwałk.

Wczasy w polskich górach - Beskid Śląski
To najdalej wysunięte na zachód pasmo Beskidów, a więc i polskiej części Karpat, które często jest niedoceniany wśród turystów. Całkiem niesłusznie – znajduje się tu wiele ciekawych miejscowości i spora ilość szlaków turystycznych o różnym zróżnicowaniu trudności. Szczyrk to jedna z głównych miejscowości tego regionu. Leży u podnóża Skrzycznego, najwyższego wzniesienia całego Beskidu Śląskiego (1257 m n.p.m.). Na wierzchołek, z którego rozciąga się majestatyczny widok nie tylko na Szczyrk, ale także na pobliskie jezioro Żywieckie, prowadzi kilka szlaków. Na górę można też wjechać wyciągiem krzesełkowym.

Przez Przełęcz Salmopolską Szczyrk łączy się z Wisłą, drugą najważniejszą miejscowością w okolicy, która jest bardzo ciekawa pod względem kulturowym. Ze względu na historyczne naleciałości, zamieszkuje ją głównie ludność protestancka. To też rodzinne miasto Adama Małysza, naszego wybitnego skoczka narciarskiego. W jednej z dzielnic Wisły – Malince znajduje się zresztą skocznia narciarska jego imienia, jedna z dwóch polskich, na których rozgrywane są zawody Pucharu Świata w tej dyscyplinie.

Z Wisłą sąsiadują Ustroń, najważniejsza miejscowość sanatoryjna w tej części Polski, i Brenna, kolejna miejscowość wypoczynkowa Beskidu Śląskiego. W okolicy znajdują się też ciekawe miasta jak np. Skoczów, Bielsko-Biała i Cieszyn, stolica dawnego Księstwa Cieszyńskiego.

Warto dodać, że Beskid Śląski sąsiaduje też z Beskidem Żywieckim, gdzie prócz stolicy polskiego piwa znajdują się takie miejscowości, jak słynny z wyrobów koronkarskich Koniaków, Milówka, Węgierska Górka czy Zwardoń i Korbielów.Górskie wakacje w Beskidzie Sądeckim
To jedno z pasm górskich w Karpatach Zachodnich, należące do Beskidów Zachodnich. Ciągnie się pomiędzy Dunajcem na zachodzie a dolinami Kamienicy, Mochnaczki, Muszynki i Przełęczą Tylicką na wschodzie.

Stolicą regionu jest uzdrowiskowa Krynica Zdrój. W mieście znajdują się liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe oraz pijalnie wód mineralnych. Goszcząc tu, koniecznie trzeba się wybrać koleją gondolową na Jaworzynę Krynicką, gdzie główną atrakcją jest blisko 50. metrowa, drewniana wieża widokowa.

W okolicy warto odwiedzić Tylicz, dość urokliwą wieś, sięgającą swoją historią czasów średniowiecza, o charakterystycznej, górskiej zabudowie. Z pobliskiej Muszyny można się z kolei wybrać na spływ wzdłuż Popradu. Kolejne miejscowości godne odwiedzenia to uzdrowiskowa Piwniczna Zdrój, zabytkowy i bardzo urokliwy Nowy Sącz oraz Gorlice i Jasło, miejscowości związane z postacią Ignacego Łukasiewicza, wynalazcy lampy naftowej.

Poznaj urok Karkonoszy
To najwyższe pasmo górskie Sudetów, gór znajdujących się w południowo zachodniej części Polski. Mimo że stosunkowo niewielkie – ciągnie się na dystansie ok. 50 km wzdłuż polsko-czeskiego pogranicza – obfituje w wiele bardzo ciekawych atrakcji turystycznych.

Najczęściej odwiedzaną miejscowością tego regionu jest Karpacz, słynący m.in. z charakterystycznej miejskiej zabudowy, którego nieodzowną częścią jest tzw. pruski mur. Bezsprzecznie jednak najciekawszym zabytkiem, jaki można tu zobaczyć, jest Kościół Wang, wzniesiony w całości z drewna, bez użycia gwoździ, na przełomie XII i XIII stulecia w… Norwegii (przeniesiono go tu z końcem XIX w.).Karpacz to też idealne miejsce na zwiedzanie Śnieżki (1602 m n.p.m.), najwyższego szczytu Karkonoszy i całego pasma Sudetów i idealne miejsce wypadowe na zwiedzanie całego Karkonoskiego Parku Narodowego. W okolicy warto też zobaczyć miejscowość Kowary, słynącą niegdyś z górnictwa, czy choćby ruiny Zamku Chojnik, usytuowanego nieopodal Jeleniej Góry-Sobieszowa, będące jedną z ciekawszych atrakcji w okolicy.

Inne bardzo często odwiedzane miejscowości w Karkonoszach to, leżąca na granicy z Czechami, Szklarska Poręba, skąd prowadzą szlaki na Wielki Szyszak, kolejny z malowniczych szczytów Karkonoszy. Warto odwiedzić także Świeradów Zdrój, również jedno z chętniej odwiedzanych uzdrowisk w tej części Polski.
Ocena artykułu
Średnia ocena tego artykułu: 4.00/5
Komentarze
Brak komentarzy.
Polecane wycieczki
Zobacz inne wpisy
Wakacje 2019 – te kierunki będą najpopularniejsze w tym roku!
Wraz z nadejściem długo wyczekiwanego lata pojawia się nowa energia i chęć działania, a my zaczynamy marzyć o wakacjach. Początek lata to idealny moment, by zastanowić się, w jakim kierunku wybrać się podczas najbliższych wakacji i jakie miejsca zwiedzić.

Gdzie wybrać się w czerwcu na wakacje? Lista kierunków na czerwiec 2021
Czerwiec jest z wielu względów świetnym miesiącem na wakacje. W większości zakątków Europy wiosna ustępuje miejsca latu, dni stają się dłuższe i bardziej słoneczne, ale wciąż nie jest to jeszcze szczyt sezonu. Możesz zatem liczyć na stosunkowy spokój i niższe ceny, nawet w najbardziej turystycznie rozpoznawalnych miejscach. Sprawdź, jakie kierunki warto wziąć na celownik, jeśli planujesz czerwcowy urlop. Rok 2021 jest, ze względu na światową pandemię, wyjątkowy. Jednak nie zmienia to faktu, że w naszej ofercie nadal znajdziecie wiele słonecznych kierunków, które będą idealne na upragniony urlop.

Dlaczego warto postawić na dobre ubezpieczenie podczas podróży?
Podróże zagraniczne, zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych, zawsze wymagają szeregu przygotowań, które sprawiają, że wyjazd niezależnie od celu będzie udany i przede wszystkim bezpieczny. Dlatego właśnie wykupienie dobrego ubezpieczenia podróżnego staje się istotną częścią planowania podróży. Polisa działa nie tylko jako zabezpieczenie przed ryzykiem poniesienia nieprzewidzianych wydatków medycznych, ale także zabezpiecza jej posiadacza przed innymi nagłymi wypadkami, które mogłyby zepsuć wyjazd, takimi na przykład jak zgubienie paszportu lub bagażu rejestrowanego. Oto kilka kluczowych powodów, dla których ubezpieczenie na czas podróży jest nieodzowne, jeśli chcesz się cieszyć beztroskim urlopem.

Wakacje dla par – najlepsze kierunki 2019 roku na podróż we dwoje
Są takie miejsca na świecie, które jakby zostały stworzone z myślą o nowożeńcach i zakochanych parach z wieloletnim stażem. Miejsca, w których nie sposób się nie zakochać. Miejsca, które odwiedzane we dwoje nabierają szczególnego uroku i znaczenia. Jednym z czynników, który sprzyja budowaniu romantycznej atmosfery jest z pewnością bliskość oceanu lub morza. Jest po prostu coś niezaprzeczalnie uroczego w tych długich spacerach po piaszczystej plaży, ku zachodzącemu słońcu. Jest coś przyjemnie nieuchwytnego w trzymaniu się za ręce pośród cienistych palm lub wspinaniu na urwiste klify, by z wysoka obserwować odległy horyzont. Jeśli w tym roku planujecie wspaniałe wakacje tylko we dwoje, bez towarzyszących Wam przyjaciół czy dzieci, to macie do wyboru mnóstwo ciekawych miejsc dookoła świata. Są jednak dwa kierunki, które zasługują na szczególną uwagę, jeśli chcecie przeżyć niezapomniane chwile i cieszyć się sobą w otoczeniu spektakularnej przyrody: Dominikana i Bali.

Jeśli chcesz jako pierwszy otrzymać najlepsze oferty wprost na Twoją skrzynkę,ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER:
podaj adres e-mail
ZAPISZ SIĘAdministratorem Twoich danych jest RAINBOW TOURS SAKLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.
ikona-callcenterCall center42 680 38 51
codziennie w godz. 8:00-22:00
ikona-newsletterKontakt Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu
[email protected]
Napisz do nas
ikona-rainbowBiura Rainbow Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon
O nas
Kim jesteśmy
Dla prasy
Dla inwestorów
Bezpieczne wakacje
Nagrody
Nasi piloci
Spełniamy marzenia
Praca
Praca w IT
Szkolenia turystyczne
Kontakt
Dla klientów
Rozkłady lotów
Parkingi przy lotnisku
Linie lotnicze
Dreamliner
Nasze hotele
Dodaj opinię
Katalogi
Karta Stałego Klienta
Karta Dużej Rodziny
Vouchery i Bony
Dla firm
Incoming
Filmowy Świat Rainbow
Regulamin Voucher Covid-19
Zasady korzystania
Warunki uczestnictwa
Przeczytaj koniecznie
Warunki ubezpieczenia podróżnego
Polityka plików cookies
Regulamin serwisu R.pl
Usługi dodatkowe
Wycieczki fakultatywne
Ubezpieczenia podróżne
Parkingi przy lotnisku
Facebook
Instagram
YouTube
Wszelkie prawa zastrzeżone ©1991-2022 Biuro podróży Rainbow Tours S.A.

Skyoffice Biuro Wirtualne Warszawa
https://skyoffice.pl
JanNowak1

Re: Nadmorski wypoczynek

Post autor: JanNowak1 »

kredyt na mieszkanie w Trójmieście: Gdańsk, Gdynia, Sopot
Amtrust Group to firma zajmująca się doradztwem kredytowym w zakresie pozyskania kredytu na mieszkanie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Pomożemy również w uzyskaniu kredytu hipotecznego na dom i działkę, kredytów firmowych, kredytów gotówkowych oraz m.in leasingu. W swojej ofercie zapewniamy usługi profesjonalnych doradców kredytowych i pomoc w zakresie m.in kompletowania i składania wniosków oraz wyliczenia zdolności kredytowej. Nasze usługi są bezpłatne więc jeśli jesteś zainteresowany kredytem na mieszkanie w Trójmieście - skontaktuj się z nami już dziś. Nasi doradcy kredytowi to cenieni na rynku profesjonaliści, którzy mają ponad 20 letnie doświadczenie i zdobyli już nie jeden kredyt na mieszkanie!
https://www.amtrust-group.com/doradca-kredytowy-gdańsk-gdynia-sopot-trójmiasto
vikiii323

Re: Nadmorski wypoczynek

Post autor: vikiii323 »

Podstawą letniej, urlopowej garderoby są oczywiście lżejsze tkaniny, które pozwolą skórze oddychać i czuć się komfortowo nawet w upalne dni. Możesz rozważyć zakup sukienek wykonanych z bawełny, lnu lub lekkiego materiału chiffon, które są zwiewne i delikatne. Dobrze dobrana sukienka letnia może być zarówno elegancka na wieczorne wyjścia, jak i praktyczna na plażę. Tutaj https://mazury24.eu/aktualnosci/na-mazu ... ncko,14778 na ten temat poczytacjie.
aneczka87

Re: Nadmorski wypoczynek

Post autor: aneczka87 »

Nad morzem w dniach 21-24. lipca odbywa się też świetny festiwal muzyczny Sunrise Festival. Czy wiecie, że możecie wygrać w sieci bilety na ten festiwal? Super konkurs, w którym można wygrać podwójne wejściówki na Sunrise Festival, znajdziecie pod adresem https://maszwybor.pl/ .
ODPOWIEDZ