Czy słuchawki mogą pogorszyć słuch

Gdzie najlepiej wypoczywać w naszym kraju? Dokąd jechać na wczasy? Gdzie spędzić ferie lub urlop?
Awatar użytkownika
Notli
Posty: 25
Rejestracja: 30 wrz 2019, 7:55

Czy słuchawki mogą pogorszyć słuch

Post autor: Notli »

Od pewnego czasu wydaje mi się, ze mam coraz większy problem ze słuchem.Czy słuchanie muzyki przez słuchawki douszne może pogorszyć słuch?
Awatar użytkownika
Katarzyna
Posty: 24
Rejestracja: 27 wrz 2019, 7:56

Re: Czy słuchawki mogą pogorszyć słuch

Post autor: Katarzyna »

Może to pogorszyć słuch jeśli nie zwracasz uwagi na to z jaką głośnością słuchasz muzyki - słuchanie dużego natężenia dźwięków jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do trwałej utraty słuchu. - Jeśli poziom hałasu przekroczy normy, w ramach których ucho jest w stanie stawiać opór, to komórki słuchowe ulegają nieodwracalnemu uszkodzeniu. I trzeba w takiej sytuacji nosić aparat słuchowy.Polecam zaprzestać słuchania muzyki tak głośno i najlepiej będzie jeśli się przebadasz. http://medison.info.pl/kiedy-warto-wyko ... ie-sluchu/ Poczytaj sobie o tym tutaj.
Awatar użytkownika
zosia
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:52

Re: Czy słuchawki mogą pogorszyć słuch

Post autor: zosia »

Można znacznie pogorszyć jakość słuchu w słuchawkach zarówno tych wkładanych w kanały uszne, jak i nakładanych na głowę, ale trzeba przyznać, że nowoczesne Zestawy słuchawkowe informują nas przy zwiększaniu głosu, że jednak nie powinniśmy podgłaśniać. A to od nas zależy, co zrobimy. Sprzętu za to nie wińmy.
elaź29

Re: Czy słuchawki mogą pogorszyć słuch

Post autor: elaź29 »

Hej :)
Według mnie nieodpowiednio dobrane słuchawki mogą powodować problemy ze słuchem. Sama odczuwałam ból ucha od słuchawek dousznych i postanowiłam z nich zrezygnować na jakiś czas.
Andżelika

Re: Czy słuchawki mogą pogorszyć słuch

Post autor: Andżelika »

Mając obawy co do słuchawek zawsze można postawić na głośniki bezprzewodowe - https://www.e-sas.pl/rtvagd/glosniki Takie głośniki pozwalają również na słuchanie muzyki praktycznie w każdym miejscu i nie pogarszają jakości utworów muzycznych. Świetnie sprawdzają się na przykład w plenerze podczas imprez lub kiedy odpoczywamy sobie na plaży czy na kocu w parku.
Rafał990

Re: Czy słuchawki mogą pogorszyć słuch

Post autor: Rafał990 »

Ja od dłuższego czasu miałam problemy ze słuchem ale nie wiem czy to akurat od słuchawek. Nie miałam czasu aby udać się z tym do lekarza na szczęscie znalazłam stronę https://www.geers.pl/ gdzie jest mozliwe wykonanie badania słuchu online. Na ich stronie jest bardzo dużo informacji na ten temat i na pewno znajdziecie to co was interesuje. Polecam
Żaneta23

Re: Czy słuchawki mogą pogorszyć słuch

Post autor: Żaneta23 »

Notli pisze: ↑14 lis 2019, 7:58 Od pewnego czasu wydaje mi się, ze mam coraz większy problem ze słuchem.Czy słuchanie muzyki przez słuchawki douszne może pogorszyć słuch?
Generalnie jak masz problemy ze słuchem to powinieneś iść do lekarza. Nie wiem jaki wpływ mają na to słuchawki, ale warto zerknąć np. na https://cmp.med.pl/cmp-ochota/otolaryngolog/. To bardzo dobry lekarz, który z pewnością doradzi ci co i jak z tym słuchem robić.
ODPOWIEDZ