Ośrodki terapii

Ciekawostki o metodach na odstresowanie i sposobach na wypoczynek.
Awatar użytkownika
teresa
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2020, 10:23

Ośrodki terapii

Post autor: teresa »

Hej, czy ktoś poleca jakiś ośrodek terapii? Moja mama zaczęła pić i już sobie z tym nie radzi. Postanowiłam z bratem umieścić ją w jakimś ośrodku. Planujemy w ośrodku Forest, bo ma dużo pozytywnych opinii. Macie jakieś doświadczenia z tym lub innymi ośrodkami? Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
mamutka
Posty: 77
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:44

Re: Ośrodki terapii

Post autor: mamutka »

Nie ma co zwlekać, z czasem będzie tylko gorzej. Trzeba osobę uzależnioną namówić do przejścia terapii. Zaczyna się od detoksu http://www.ekliniki.pl/artykul/detoks-a ... lega/1984/ i już wtedy osoba dużo sprawniej myśli. Następnie trzeba przejść cały proces odzwyczajania się od picia, łatwe to nie jest ale jest wykonalne
Awatar użytkownika
leon123
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2020, 8:41

Re: Ośrodki terapii

Post autor: leon123 »

Dokładnie, najlepiej zacząć od detoksu, wtedy ma się pewność, że ma się taką"czystą kartę". Dobre miejsce na odtrucie to detoks fenix, mój teść tam był. Od razu zaproponowali zaszycie esperalu i to na serio pomaga! Mój teść już nie pije od długiego czasu. Nie ma co się wstydzić, trzeba działać!
Awatar użytkownika
Kaja
Posty: 13
Rejestracja: 15 lip 2020, 15:47

Re: Ośrodki terapii

Post autor: Kaja »

Ośrodki terapii są dla ludzi, którzy w którymś momencie się zagubili i wybrali złą drogę. Brat mojego męża uzależnił się od alkoholu. Postanowił z tym skończyć ale niestety dopadł go Alkoholowy Zespół Abstynencyjny.. Wraz z mężem postanowiliśmy działać i umieściliśmy szwagra w ośrodku Detoks Fenix. Tam został otoczony opieką i doszedł do siebie bardzo szybko. Zdecydował się też na esperal i skończył raz na zawsze z alko. Od tego czasu minęło już sporo czasu. Szwagier od czasu do czasu wypije piwo bezalkoholowe i to wszystko.
Awatar użytkownika
małami
Posty: 68
Rejestracja: 17 maja 2019, 20:13

Re: Ośrodki terapii

Post autor: małami »

Hejka. Jeśli chodzi o ośrodki terapii to nam pomógł ten Ranking ośrodków terapii dzięki któremu bez problemu znalazłam dobry ośrodek leczenia uzależnień i nawet blisko domu. Także najważniejszy krok w wychodzeniu z uzależnienia już mamy. Teraz pozostaje mieć nadzieję, że dam radę wytrwać w tym i już nigdy więcej nie wrócić do tego nałogu. Także jeśli szukacie dobrego ośrodka to dzięki temu Rankingowi bardzo szybko Wam się to uda
Awatar użytkownika
Marylka
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2020, 10:12

Re: Ośrodki terapii

Post autor: Marylka »

Bliska mi osoba odbyła leczenie w ośrodku terapii wiosenna w Krakowie. Bardzo profesjonalna opieka, indywidualne podejście do każdego pacjenta, a także pomoc dla rodzin. Ośrodek jest płatny, ale moim zdaniem warto, na zdrowiu nie warto oszczędzać...
Gośka

Re: Ośrodki terapii

Post autor: Gośka »

Jeśli chodzi o dobre ośrodki terapeutyczne w Krakowie, to wiem, że świetne opinie i efekty ma ośrodek Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl dodatkowo jest też pięknie położony, a uważam, że przy walce z nałogiem wszystko ma znaczenie.
Awatar użytkownika
Frezja
Posty: 10
Rejestracja: 15 kwie 2019, 10:49

Re: Ośrodki terapii

Post autor: Frezja »

Natrafiłam na artykuł o tym jak i gdzie leczyć alkoholizm. Może tutaj znajdą Państwo przydatne informacje dla siebie. Co prawda dotyczy Bydgoszczy, ale nie wiem w jakim dokładnie mieście szukają Państwa pomocy https://ki24.info/pl/652_materialy_part ... szczy.html
Rafał

Re: Ośrodki terapii

Post autor: Rafał »

Mój znajomy zaszywał się ostatnio w gabinecie pod Wrocławiem https://www.alkomedica.pl no to polecał bardzo, chyba też się skuszę. Tanio i nie ma kolejek. Może dla Państwa wszywka alkoholowa też będzie odpowiednią metodą leczenia. Warto spróbować, czemu nie?
Jariś

Re: Ośrodki terapii

Post autor: Jariś »

Wszywka alkoholowa jak najbardziej tak, wielu już z niej skorzystało i do dziś są trzeźwi. Oczywiście wymagało to od nich wielu wyrzeczeń i cięższych dni, aczkolwiek wyszli z uzależnienia alkoholowego. Jak już mówimy o klinice, która wykonuje tego typu zabiegi to we Wrocławiu zdecydowanie wygrywa wszywka alkoholowa w https://esperal.wroclaw.pl/. Warto sprawdzić ich ofertę i ceny, podejście do pacjenta i warunki w przychodni są komfortowe. Dyskretne i na wysokim poziomie na przyzwoite pieniądze!
monikś

Re: Ośrodki terapii

Post autor: monikś »

pamiętaj ze zanim się zaszyjesz musisz być trzeźwy, a dla niektórych to cos niemożliwego ... dlatego zostały wprowadzone detoksy alkoholowe, żeby wyjść z ciągu lub wyleczyć kaca za pomocą nawodnienia i elektrolitów + reszty substancji, które spowodują ze dawka alkoholu w twojej krwi zejdzie do 0. Zobacz proponowane usługi tutaj: https://detoks.wroclaw.pl/
huśtaj

Re: Ośrodki terapii

Post autor: huśtaj »

Alkoholizm , czyli przewlekłe nadużywanie alkoholu , jest najczęstszą przyczyną Zespół Wernickego-Korsakowa - można również powiązać z niedoborami diety lub innymi schorzeniami, które upośledzają wchłanianie witaminy B-1. Zespół ten to w rzeczywistości dwa oddzielne stany, które mogą wystąpić w tym samym czasie, choroba Wernickego i zespół Korsakowa.
Awatar użytkownika
Hermi
Posty: 72
Rejestracja: 18 sty 2019, 16:25

Re: Ośrodki terapii

Post autor: Hermi »

Myślę, że powinnaś spokojnie skontaktować się z prywatnym ośrodkiem terapii uzależnień Nefo. To doskonałe miejsce dla osób w nałogu i ich rodzin. Personel prowadzi specjalną autorską terapię, o której słyszałam, że jest niezwykle efektywna. A może już znasz to miejsce?
esperalwrocław

Re: Ośrodki terapii

Post autor: esperalwrocław »

teresa pisze: ↑28 maja 2020, 10:31 Hej, czy ktoś poleca jakiś ośrodek terapii? Moja mama zaczęła pić i już sobie z tym nie radzi. Postanowiłam z bratem umieścić ją w jakimś ośrodku. Planujemy w ośrodku Forest, bo ma dużo pozytywnych opinii. Macie jakieś doświadczenia z tym lub innymi ośrodkami? Proszę o pomoc
Zależy o jakim mieście mówisz.. We wrocławiu na pewno polecam klinikę i esperal z jej oferty. Zobacz - esperal Wrocław. :!:
miśka.kotys4588

Re: Ośrodki terapii

Post autor: miśka.kotys4588 »

teresa pisze: ↑28 maja 2020, 10:31 Hej, czy ktoś poleca jakiś ośrodek terapii? Moja mama zaczęła pić i już sobie z tym nie radzi. Postanowiłam z bratem umieścić ją w jakimś ośrodku. Planujemy w ośrodku Forest, bo ma dużo pozytywnych opinii. Macie jakieś doświadczenia z tym lub innymi ośrodkami? Proszę o pomoc
niestety nie znam żadnego :(
-
tani catering dietetyczny Częstochowa

hexbug pająk
czuczuć

Re: Ośrodki terapii

Post autor: czuczuć »

Ośrodków terapii jest wiele. Ale nie w każdym zajmują się każdym rodzajem uzależnień. Dlatego też zanim się na jakiś zdecydujemy warto poszukać takiego najlepszego ośrodka. I tak też między innymi ja znalazłam ośrodek Mental Relax cieszący się batrdzo dobrymi opiniami. Bo jednak znajdziemy tam bardzo dobrych terapeutów którzy dostosują terapię pod nasze uzależnienie. Także warto przekonać do tego ośrodka osoby uzależnione.
Żółw

Re: Ośrodki terapii

Post autor: Żółw »

Wydaje mi się, iż bardzo jakościowym ośrodkiem terapii uzależnień jest Borowik. Odnajdziecie tam naprawdę jakościowe wsparcie bardzo dobrych specjalistów, którym zależy na tym, aby wam pomóc. Od siebie mogę ich naprawdę polecić, ponieważ nie znalazłem lepszego ośrodka z tak dobrymi ludźmi na pokładzie.
ODPOWIEDZ