Wyjazd na wakacje a jaskra

Zbiór rozmaitości. Nie wiesz, gdzie dodać swój post? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Agulka111
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2019, 18:58

Wyjazd na wakacje a jaskra

Post autor: Agulka111 »

Choruję na jaskrę, aktualnie przyjmuję lek do zakraplania Combigan
W wakacje zamierzam wyjechać na urlop za granicę, myślicie, że to dobry pomysł? Ze względu na wysokie ciśnienie wewnątrzgałkowe lekarz zalecił ustabilizowany, spokojny tryb życia.
Awatar użytkownika
Morgoth
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2019, 11:17

Re: Wyjazd na wakacje a jaskra

Post autor: Morgoth »

Wydaje mi się to odpowiednim rozwiązaniem. Zdrowie jest w końcu najważniejsze.
Niestety, nie mogę się wytłumaczyć, ponieważ nie jestem teraz sobą
Awatar użytkownika
Hermi
Posty: 72
Rejestracja: 18 sty 2019, 16:25

Re: Wyjazd na wakacje a jaskra

Post autor: Hermi »

Także mam jaskrę i byłam szalona przed zabiegiem laserowym, bo latałam jak szalona samolotami z kraju do kraju. Po prostu lubię dużo zwiedzać. Dostałam porządny ochrzan od swojego lekarza, bo mogłam z tą swoją dolegliwością dostać wylewu. Po zabiegu już mogę wszystko robić i oglądam właśnie Torby i walizki IT Luggage - Ceneo.pl . Zniszczyły mi się stare, a wkrótce znowu wyjeżdżam :)
Awatar użytkownika
anguy
Posty: 468
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:59

Re: Wyjazd na wakacje a jaskra

Post autor: anguy »

Jeżeli masz taki problem jakim jest jaskra, to powinieneś skonsultować się ze specjalistą . Uważam, że okulista odpowie na wszystkie Twoje pytania i rozwieje potencjalne wątpliwości. A jeżeli będzie uważał, że wyjazd nie jest najlepszym pomysłem, to również zalecam zastosować się do jego rady. Bez powodu by tego nie mówił.
Awatar użytkownika
joachim
Posty: 212
Rejestracja: 14 sty 2019, 21:09

Re: Wyjazd na wakacje a jaskra

Post autor: joachim »

Jeśli lekarz nie zabroni to jedź śmiało ale pamiętaj że neuropatia jaskrowa musi być regularnie leczona więc nie zapomnij o dobrych nawykach żywieniowych i unikaniu alkoholu oraz papierosów. Niestety ale z taką chorobą trzeba uważać i folgować z uciechami.
Awatar użytkownika
bajka
Posty: 68
Rejestracja: 19 maja 2019, 11:59

Re: Wyjazd na wakacje a jaskra

Post autor: bajka »

Zawsze najlepiej zapytać okulistę, co można czego nie można. Wtedy człowiek będzie pewny. Jak ktoś ma problem ze wzrokiem to też nie ma co czekać. Bardzo dobre opinie ma poradnia https://cmp.med.pl/cmp-bialoleka/okulista/ . Mają tam możliwości diagnozowania różnych schorzeń i późniejszego leczenia. Na stronie nawet macie wypisane co powinno skłonić do wizyty u okulisty.
Śnieżka

Re: Wyjazd na wakacje a jaskra

Post autor: Śnieżka »

Myślę, że jaskra nie dyskwalifikuje nas z wakacji i podróżowania. Jednak tak, jak piszą inni, potrzebna jest kontrolna wizyta u okulisty. Specjaliści w https://blikpol.pl/opinie zapewne pomogą.
ODPOWIEDZ