Studnia

Zbiór rozmaitości. Nie wiesz, gdzie dodać swój post? Zajrzyj tutaj.
błysk

Studnia

Post autor: błysk »

Cześć, jakoś tak to wszystko mi jest potrzebne, ale myślę, że mi pomożecie. Chodzi o takie pompy głębinowe do studni . Co Warto waszym zdaniem dziś kupować? Jakie wyposażenie tak naprawdę nadaje się do budowania odpowiedniego przepływu wody? Nie jestem przekonana, czy mnie zrozumieliście, ale nie mam wyjścia. Muszę Was prosić i pomoc.
koleś

Re: Studnia

Post autor: koleś »

Cześć, z pomp dobrej jakości mogę Ci polecić Dambat. Tu https://www.dambat.pl/ masz ich stronę. Wiem, że teraz to dobra jakość, szczególnie czarna seria MAGI-2 czy BETA-2 . Moim zdaniem jedna z najlepszych, bo w wielu zakresach samowystarczalna. Warto sprawdzić, nawet jeśli nie znasz producenta.
Groszęk

Re: Studnia

Post autor: Groszęk »

Także właśnie niedawno przeprowadziłem się do domu gdzie jest studnia głębinowa i nawet nie wiedziałem na początku jak fajne to jest rozwiązanie. Teraz także dokupiłem sobie niezawodną pompę zatapialną z https://www.dostudni.pl/pompy-zatapialne,c9.html więc jak muszę wypompować nadmiar wody to już dokłądnie mogę to zrobić.
lokuś

Re: Studnia

Post autor: lokuś »

W sumie doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że studnia to temat rzeka, ale zdecydowałbym się też na rozwiązania od Dambatu . To dobry producent, odpowiadający na potrzeby swoich ludzi. Myślę, że będzie to dla Was rzetelne podejście, bez problemów. Polecam E-IBO, u nas sprawdza się dobrze.
Łucja

Re: Studnia

Post autor: Łucja »

Myślę, że gdy ktoś się zastanawia nad budową studni głębinowej to na pewno nie warto zwlekać z tą decyzją. Także od razu zachęcam każdego do przeczytania ciekawego wpisu https://123budujemy.pl/dobor-pompy-gleb ... ac-pomocy/ ponieważ sam dobór pompy głębinowej jest niezwykle ważną kwestią.
Łukasz

Re: Studnia

Post autor: Łukasz »

Ogólnie ja długo się zastanawiałem nad tym czy aby na pewno wybudować studnię głębinową no i w końcu ją u siebie mam. Teraz staram się przede wszystkim zrozumieć jak ona działa. Bardzo ciekawie na stronie https://www.dostudni.pl/jak-dziala-zbio ... y,b22.html opisano jak w ogóle działa zbiornik hydroforowy.
Rudy

Re: Studnia

Post autor: Rudy »

Gdy już mamy studnię to na pewno kolejnym zakupem powinien być wybór właściwej pompy głębinowej. Akurat ja zaczynam się tą tematyką coraz częściej interesować. Nawet niedawno czytałem na stronie http://ekspert-budowlany.pl/wszystko-o-pompach/ jakie w ogóle są pompy i do czego de facto one służą.
latka

Re: Studnia

Post autor: latka »

W sumie studnia to nie jest znowu taki zły pomysł. Wydaje mi się, że nawet można w ten sposób bardzo fajnie zadbać o zdrowie i jednocześnie sprawić, że będziemy na przykład nie mieli tylu problemów. Sama sprawdzam na przykład opcje na to, żeby pozyskiwać własną wodę. Na razie idzie mi średnio.
ODPOWIEDZ