Remont a może budowa nowego domu

Zbiór rozmaitości. Nie wiesz, gdzie dodać swój post? Zajrzyj tutaj.
Frikaśny

Remont a może budowa nowego domu

Post autor: Frikaśny »

Niedawno robiliśmy gruntowny remont starego domu, który żona dostała w spadku. Musieliśmy wymienić całą instalację elektryczną, żeby w ogóle dało się tam mieszkać. Nie ukrywam, że szukałem sklepu w którym oprócz dużego wyboru osprzętu elektrycznego będą też atrakcyjne ceny. Na szczęście udało mi się znaleźć https://osprzet-sklep.pl. Zamówienia docierają bardzo szybko, a ceny mają najniższe ze sklepów, które porównywałem. Elektryk też był zadowolony z jakości, więc same plusy.
FinkaŚ

Re: Remont a może budowa nowego domu

Post autor: FinkaŚ »

Jeśli masz dom do remontu to go po prostu musisz wyremontować - to proste. Jeśli jednak masz wybór to moim zdaniem zdecydowanie lepiej jest budować dom od podstaw . Podstawą ładnego i funkcjonalnego domu jest dobry projekt budowlany. By taki znaleźć trzeba poświęcić trochę czasu .My naszego projektu - dom na przytulnej - https://www.mgprojekt.com.pl/dom-na-przytulnej szukaliśmy rawie cztery miesiące ale z perspektywy czasu muszę stwierdzić ,że warto było.Dom ma świetny układ i mały metraż.
hankaa

Re: Remont a może budowa nowego domu

Post autor: hankaa »

Kominek w domu to super sprawa! My też będziemy mieć :) Dzisiaj w końcu wybrałam wkłady kominkowe od IGNIF i czekamy na realizację zamówienia oraz montaż. Zdecydowałam się na ofertę tego producenta bo cieszy się on bardzo dobrą opinią i ma piękne kominki w dobrych cenach.
darim

Re: Remont a może budowa nowego domu

Post autor: darim »

a wy budując swój dom wybieraliście większe i takie typowe, profesjonalne ekipy budowlane jeśli chodzi o konkretne elementy prac czy może ile się dało robiliście samodzielnie? Bo czytam sobie takiego bloga https://budujnafundamentach.pl/zaawanso ... wroclawiu/ i zastanawiam się właśnie na jaki zespół się zdecydować - my mamy jeszcze trochę czasu bo dopiero załatwiamy pozwolenia ale na ekipy też się czeka więc trzeba rezerwować dużo wcześniej z tego co wiem.
Dariusz123

Re: Remont a może budowa nowego domu

Post autor: Dariusz123 »

Po naszych obliczeniach wyszło, że w przypadku domu moich rodziców remont domu jest wiele niższy niż budowy nowego. Więc od początku roku zaklepaliśmy firmę remontową z Bielska https://bud-kent.pl/ i liczymy że wykona dla nas odpowiednie prace remontowe i może uda się dodać jakieś nowe technologie ogrzewania.
ODPOWIEDZ