Borelioza

Jak się relaksować? Gdzie najlepiej wypoczywać? Porady, dyskusje, opinie.
Awatar użytkownika
desmond
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2020, 10:40

Borelioza

Post autor: desmond »

Co robić po ugryzieniu przez kleszcza?
Awatar użytkownika
monahan.seth
Posty: 4
Rejestracja: 06 lip 2020, 9:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Borelioza

Post autor: monahan.seth »

W pierwszej kolejności trzeba delikatnie i bezpiecznie usunąć kleszcza ze skóry, po czym umieścić go w plastikowym pojemniku. Następnie próbkę dostarcza się do określonego punktu pobrań. Badanie kleszczy Warszawa https://zbadajkleszcza.pl/badanie-kleszcza-warszawa/ uniemożliwia praktycznie do zera wystąpienie wyników fałszywie dodatnich lub ujemnych.
Awatar użytkownika
Milana
Posty: 37
Rejestracja: 11 mar 2019, 18:22

Re: Borelioza

Post autor: Milana »

Zawsze warto skonsultować z lekarzem ,jeśli ukąsi nas kleszcz,często nie pojawia się żaden rumień a borelioza moze wyjść po latach. Ja kilka razy byłam w przychodni Nasz Lekarz ,gdzie sie leczę. Wyciągano mi kleszcza dwa razy bo wbił sie niemiłosiernie. Sama nie dałabym rady go usunąć. Potem lekarz przepisął mi antybiotyk i wszystko całe szczescie skończyło sie bez kłopotu.
Awatar użytkownika
walsh.jackie
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2020, 13:14
Lokalizacja: Katowice

Re: Borelioza

Post autor: walsh.jackie »

Trzeba bardzo uważać na kleszcze, ponieważ borelioza jest poważną chorobą.
Awatar użytkownika
Kalinka
Posty: 53
Rejestracja: 05 lut 2020, 19:18

Re: Borelioza

Post autor: Kalinka »

Przede wszystkim poszłabym jak najszybciej na badania krwi do jakiejś placówki medycznej. Później zgłosiłabym się do gabinetu Biorezonans Wilanów https://biorezonans-wilanow.pl/borelioza/ , gdzie wykonują specjalne testy na boreliozę. Gdy okazałoby się, że mam tą chorobę to oprócz leków od lekarza skorzystałabym z terapii biorezonansowej boreliozy.
Awatar użytkownika
jmetz
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Borelioza

Post autor: jmetz »

Trzeba bardzo uważać na kleszcze, borelioza jest poważną chorobą, zarówno dla ludzi jak i zwierząt.
SławkaRz

Re: Borelioza

Post autor: SławkaRz »

jmetz pisze: ↑21 wrz 2020, 12:59 Trzeba bardzo uważać na kleszcze, borelioza jest poważną chorobą, zarówno dla ludzi jak i zwierząt.
Zgadzam się.Jak zabezpieczyć zwierzęta - są odpowiednie preparaty albo opaski nasączone odpowiednimi substancjami - są dość skuteczne. Jak jednak postępować w przypadku ludzi? Na jednym z blogów - https://ktomalek.pl/blog/ukaszenie-prze ... iem/w-1874 znalazłam kompendium wiedzy właśnie na ten temat.Wystarczy raz przeczytać i ważne informacje długo pozostaną w głowie.Oby się nie przydały - ale licho nie śpi.
Patiś

Re: Borelioza

Post autor: Patiś »

U mnie w tym roku jest jakaś plaga w ogrodzie, więc przyszedł czas na zwalczanie kleszczy. Zakupiłam w tym celu https://protect-garden24.pl/pl/c/Kleszcze/80 i będę brać się do roboty bo wiadomo jak groźna jest dla nas borelioza. A ja do tego mam jeszcze zwierzęta.
Bółka

Re: Borelioza

Post autor: Bółka »

Dobrze, że nie tylko ja się boję boreliozy. Zawsze wydawało mi się, że największym prawdopodobieństwem do przyniesienia kleszcza do domu będzie nasz pies. Gania praktycznie po całym niedaleko położonym lesie. Dlatego postanowiłam działać! Zapoznałam się z artykułem https://stoppasozytom.pl/ Dzięki niemu zaczęłam wprowadzać wszystkie wskazówki punkt po punkcie aby uniknąć ewentualnych kleszczy w mojej rodzinie.
Mojka3

Re: Borelioza

Post autor: Mojka3 »

Dlatego ja nauczona doświadczeniem zdecydowanie polecam krople Fiprex Duo każdemu, kto chce zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swojego psa w sezonie kleszczowym.
ODPOWIEDZ